Поради психолога
(посилання на блог)
https://basarabnatala677.blo
gspot.com/p/blog-page_41.html?m=1
Як себе поводити в умовах карантину
1. Не орієнтуйтеся на конкретну дату закінчення карантину
Спочатку ми думали, що карантин триватиме до 3 квітня, і вважали, що чекати залишилося недовго. І ось карантин продовжили до 24 квітня і нам стало від цього важче. Але і на 24 число не треба орієнтуватися: в разі продовження карантину ви «перехворієте» ще раз. Треба прийняти установку: карантин є, і ми всі повинні його дотримуватися стільки, скільки знадобиться
2. Фільтруйте інформацію Читайте інформацію тільки з достовірних джерел. Ігноруйте явно негативну інформацію її видно вже по заголовкам. Обмежте перегляд стрічки новин до одного разу на день, а телевізора до одного разу на тиждень. В Інтернеті шукайте тільки корисну інформацію (вивчайте мови, проходьте курси підвищення кваліфікації т.д.)
3. Плануйте кожен день
Скористайтеся можливістю навести порядок в домі, приділити більше уваги близьким, спілкуйтеся онлайн. Дайте завдання дітям, знайдіть спосіб зробити так, щоб їм сподобалося вам допомагати. Не забувайте про фізичні навантаження - щоб не набрати зайву вагу.
4. Згадуйте найприємніші періоди свого життя. Переглядайте свої старі фотографії, особливо дитячі, сімейні відеозаписи. Ще можна медитувати — під гарну музику, відео. Вечорами дивіться фільми, особливо позитивні, комедійні. Хоча не треба відмовлятися від мелодрам, фантастики: щоб підкріпити емоційний інтелект і бути готовими адекватно діяти в критичній ситуації, ми повинні відчувати різні почуття.
5. Мисліть глобально.
Так, наше суспільство, на відміну від інших європейських країн, виявилося незахищеним, у нас низький рівень добробуту населення. Але прийдіть до розуміння: вам ніхто нічого не винен. Ви самі собі зобов’язані. Ви самі обираєте шлях, будуєте життя. Все життя люди скаржаться, але запитайте себе: а що я зробив для того, щоб було по-іншому? Що зробив для того, щоб життя змінилося? . Від проблеми не треба йти - її треба вирішувати. Подумайте, хто і чим вам може допомогти. Попросіть про допомогу. Дійте!
6. Уникайте поганих емоцій. Шукайте більш позитивних людей, тягніться до хорошого. Відстороніться енергетичних вампірів: опинившись в критичній ситуації пандемії, вони стають ще більш агресивними.
7. Більше розмовляйте з дітьми, знайдіть спільні справи
Вакцину від коронавируса винайдуть, напевно, батьки школярів. Так, зараз батьки бачать повний спектр емоцій їх чада. Тут неможливо уникнути істерик. З дитиною потрібно постійно говорити і ще раз говорити. З дитиною потрібно читати, чимось спільно займатися.
8. По дві години кожному на особистий простір.
Пам’ятайте про те, що в сім’ї кожен повинен мати можливість відпочити від компанії інших. Кожен повинен отримати на півтори-дві години в день свій особистий простір. Дітей періодично розділяйте по кімнатах і давайте різні завдання. Мама теж має право випити чашечку кави і погортати журнал. У цей час тато повинен побути з дітьми. І тато має право на свої дві години, нехай навіть просто поспить.
9. Робіть дихальну гімнастику
І ще одна практична рада, яка допомагає подолати почуття страху — робіть дихальну гімнастику. На чотири рахунки глибоко вдихніть, на чотири рахунки затримайте повітря, і ще на чотири рахунки повільно видихніть. Повторіть 10 разів — і ви відчуєте, що пішла напруга м’язів, вам стане легше і спокійніше.
10.Заразіться вірусом любові Наше життя повне різних вірусів. Заразіться вірусами щастя, доброти, щирості і вірусом любові. Випромінюючи позитивні емоції, роблячи добрі справи, не чекайте, що вони тут же повернуться до вас. Просто робіть. А закон бумеранга спрацює. За матеріалами Управління Держпраці у Одеській області Про ліцензування.
Джерело: https://www.golovbukh.ua/news/20645-pro-ltsenzuvannya-u-nbu-mojna-zapitati-onlayn
Поради психолога, щодо булінгу
Як зрозуміти, що ваша дитина піддається булінгу?
Якщо зовнішніх проявів немає або вони неоднозначні, зверніть увагу на дев'ять найпоширеніших ознак:
1. У дитини мало або взагалі немає друзів, з якими вона проводить час.
2. Боїться ходити до школи або брати участь у заходах з однолітками (гуртки, спорт).
3. Ходить до школи довгим «нелогічним» шляхом.
4. Втрачає інтерес до навчання або раптом починає погано вчитися.
5. Приходить додому сумна, похмура, зі сльозами.
6. Постійно відмовляється йти до школи, посилаючись на головний біль, біль у животі, погане самопочуття.
7. Має розлади сну або часті погані сни.
8. Втрачає апетит, проявляє тривожність, страждає від низької самооцінки.
9. Якщо дитину шантажують у школі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитися від агресора.
Як допомогти дитині, якщо вона піддається булінгу?
Інколи діти стають жертвами булінгу. Вони соромляться про це говорити і часто звинувачують себе. Можуть відчувати себе безпорадними та вважати, що з ними щось не так. Придивіться до поведінки та настрою своєї дитини. Якщо ви помітили ознаки того, що вона стала жертвою булінгу:
1. У першу чергу заспокойтесь, і тільки після цього починайте розмову з дитиною.
2. Дайте відчути, що ви поруч, готові підтримати та допомогти, вислухати та захистити.
3. Запевніть дитину, що ви не звинувачуєте її у тому, що відбувається, і вона може говорити відверто.
4. Пам’ятайте, що дитині може бути неприємно говорити на цю тему, вона вразлива у цей момент. Будьте терплячими та делікатними.
5. Спробуйте з’ясувати все, що зможете, проте не повторюйте ті ж самі запитання по декілька разів, допитуючись.
6. Запропонуйте подумати, які дії допоможуть дитині почуватися у більшій безпеці зараз (наприклад, бути певний час ближче до дорослих, не залишатися після уроків тощо).
7. Розкажіть дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про агресивну поведінку щодо когось учителю або принаймні друзям. Поясніть різницю між “пліткуванням” та “піклуванням” про своє життя чи життя друга/однокласника.
8. Спитайте, яка саме ваша допомога буде корисна дитині, вислухайте уважно. Можливо ви запропонуєте свій варіант. Це допоможе розробити спільну стратегію змін.
9. Пам’ятайте, що ситуації фізичного насилля потребують негайного втручання з боку батьків та візит до школи.
10. Спільно з дитиною шукайте нові способи реагування на ситуацію булінгу.
11. Обговоріть, до кого по допомогу дитина може звертатися у школі: до шкільного психолога, вчителів, адміністрації, дорослих учнів, охорони, батьків інших дітей.
12. Важливо усвідомити, чому саме дитина потрапила у ситуацію булінгу. Рекомендуємо з цим звернутися до дитячого психолога.
13. Підтримайте свою дитину у налагодженні дружніх стосунків з однолітками.
14. Поясніть дитині, що зміни будуть відбуватися поступово, проте весь цей час вона може розраховувати на вашу підтримку.
Пам’ятайте: ваша мета припинити насильство, а не покарати винних! Не варто забувати, що всі сторони потребують деякого часу, щоб скорегувати свою поведінку.
Як допомогти дитині, якщо вона виявилася агресором?
Дитині, яка булить інших, увага та допомога потрібна не менше, ніж тій, яка страждає від булінгу.
1. Відверто поговоріть з дитиною про те, що відбувається, з'ясуйте як вона ставиться до своїх дій і як реагують інші діти. Ви можете почути, що "всі так роблять", або "він заслуговує на це".
2. Уважно вислухайте дитину і зосередьтеся на пошуку фактів, а не на своїх припущеннях.
3. Не применшуйте серйозність ситуації такими кліше, як "хлопчики завжди будуть хлопчиками" або "глузування, бійки та інші форми агресивної поведінки — просто дитячі жарти і цілком природна частина дитинства".
4. Ретельно поясніть, які дії ви вважаєте переслідуванням інших. До них відносяться: цькування, образливі прізвиська, загрози фізичного насильства, залякування, висміювання, коментарі з сексуальним підтекстом, бойкот іншої дитини або підбурювання до ігнорування, плітки, публічні приниження, штовхання, плювки, псування особистих речей, принизливі висловлювання або жести.
5. Діти, які булять, заперечують це так довго, як тільки можуть. Спокійно поясніть дитині, що її поведінка може завдати шкоди не тільки жертві, а й усім оточуючим. І щодалі це заходитиме, тим гірше булінг впливатиме на всіх учасників.
6. Дайте зрозуміти дитині, що агресивна поведінка є дуже серйозною проблемою, і ви не будете терпіти це в майбутньому. Чітко і наполегливо, але без гніву, попросіть дитину зупинити насильство.
7. Скажіть дитині, що їй потрібна допомога, а тому ви тимчасово триматимете зв'язок з учителями, щоб упевнитись — дитина намагається змінити ситуацію.
8. Загрози і покарання не спрацюють. Можливо, на якийсь час це припинить булінг, та в перспективі це може тільки посилити агресію і невдоволення.
9. Буде зайвим концентрувати увагу на відчуттях дитини, яку булять. Той, хто виявляє агресію, як правило відсторонюється від почуттів іншої людини.
10. Агресивна поведінка та прояви насильства можуть вказувати на емоційні проблеми вашої дитини та розлади поведінки. Порадьтеся зі шкільним чи дитячим психологом.
Як батькам і школі запобігти булінгу?
Швидка та доречна реакція дорослих (батьків і вчителів) на ситуацію булінгу повертає дітям відчуття безпеки та захищеності, демонструє, що насилля не прийнятне. Саме тому, як тільки ви побачили або дізналися про булінг:
1. Негайно втручайтесь та зупиняйте насилля — булінг не можна ігнорувати.
2. Зберігайте спокій та будьте делікатними, не примушуйте дітей публічно говорити на важкі для них теми. Краще вести розмову наодинці, або в малих групах.
3. Уникайте слів жертва чи агресор — це призводить до стигматизації.
4. Не намагайтеся ставати на чийсь бік або викликати відчуття провини до того, хто потерпає від булінгу. Так ви закріплюєте поведінку жертви.
5. Пояснюйте, які саме дії є насиллям і чому їх необхідно припинити.
6. Не вимагайте публічних вибачень. Це може загострити ситуацію.
7. Допоможіть дітям зрозуміти, що таке булінг і як протистояти йому безпечно.
8. Спілкуйтеся з дітьми. Прислухайтеся до них. Знайте їхніх друзів, запитуйте про школу, розумійте їхні проблеми.
9. Заохочуйте дітей робити те, що вони люблять. Інтереси і хобі можуть підвищити довіру, допомогти дітям здружитися і попередити схильність до булінгу.
10. Показуйте приклад ставлення до інших із добротою та повагою.
КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ
Булінг - ми всі можемо допомогти це зупинити
Стоп шкільний терор. Як зупинити дитяче насилля
Небезпечні квести для дітей: профілактика залучення
Програма тренінгових занять «СТОП-Булінг»
КІБЕР-БУЛІНГ АБО АГРЕСІЯ В ІНТЕРНЕТІ: СПОСОБИ РОЗПІЗНАННЯ І ЗАХИСТ ДИТИНИ
Булінг у школі: чому діти цькують дітей і що з цим робити
Проблема булінгу очима підлітка
Як виявити жертву цькування у школі. Алгоритм для батьків
Stop-булінг. Три проблеми батьків, які впливають на дитячу агресію
Шановні батьки, діти яких збираються іти у 1-й клас, наступна інформація для вас.
|