Загальношкільні батьківські збори "Взаємодія школи, сім`ї  і громадськості  – один з головних принципів організації освіти та роботи навчального закладу"

Дата: 20 квітня 2018 о 17:14, Оновлено 27 квітня 2018 о 13:20
301 перегляд

"Взаємодія школи, сім`ї  і громадськості  – один з головних принципів

організації освіти та роботи навчального закладу"

«Якими діти народжуються -

не залежить ні від кого,

але щоб вони пішли шляхом

правильного виховання

та стали гарними людьми -

нам під силу»

Школа є основною ланкою виховання дітей, але без єдності зусиль з сім’єю, ефективність виховання буде низькою. Адже саме в сім’ї найбільше виховується людина: побутом, працею, традиціями, звичаями. Саме в сім’ї дитина засвоює такі загальнолюдські поняття, як добро і зло, правда і кривда, корисне і шкідливе, усе, на чому ґрунтується педагогічний досвід народу.

Батьківські збори... Комусь байдуже, але хтось відчуває легке хвилювання, адже бути батьками - це велика відповідальність, найважча і найпочесніша місія.

П'ятниця 20 квітня 2018 року стала особливою для батьків учнів Воледобростанської ЗОШ І-ІІ ст. У цей день їм випала нагода відчути атмосферу та побувати у середовищі, де їхні діти проводять значну частину свого життя.

Розпочав збори директор Воледобростанської школи Гнатів Г. В., який розказав присутнім про стан справ у школі і ознайомив батьків з порядком денним:

1. Підведення підсумків навчально-виховної роботи закладу за ІІ семестр 2017-2018 н.р. (Доповідач Гнатів Г. В.)

2. Виступ практичного психолога Воледобростанської школи на тему «Психолого-педагогічні та вікові особливості підлітків. Підвищена втомлюваність та її вплив на поведінку дітей ». (Доповідач Каракевич І. Я.).

3. Різне.

Гнатів Г. В. ознайомив батьків з результатами районних олімпіад, а також наголосив на навчальних досягненнях учнів по класах в розрізі предметів, проаналізував стан виховної роботи у закладі, а також торкнувся питань організації харчування, оздоровлення учнів, відвідування ними навчальних занять, культурі спілкування дітей і батьків, дітей і педагогів. Не залишилися осторонь думки, які стосуються державної підсумкової атестації та перспектив на майбутнє. Також Гнатів Г. В. наголосив, що взаємодія школи, сім`ї  і громадськості  – один з головних принципів організації освіти, якийґрунтується на спільності інтересів держави, народу, на єдності виховних завдань та ідеалів кожної сім`ї й суспільства в цілому. Педагогічний союз учителя і батьків – це могутня сила виховання. Досягти позитивних результатів можна лише за умови взаємодії сім’ї та школи, співпраці батьків і самих учнів. Лише спільними зусиллями, доповнюючи одне одного, сім’я та школа можуть досягти бажаних результатів.
      Шкільний психолог Каракевич І. Я. висвітила основні особливості віку підлітків та зауважила, що попри всі бурі дітей, сталим залишається одне – дитина, як і раніше, потребує батьківської любові та розуміння. Після цього провела діагностику сімейних взаємовідносин і зазначила, що «не можна вилікувати тіло, не лікуючи душу, і навпаки: вилікувати  душу неможливо, зневажаючи  тіло».

Опісля батьки розійшлися по класних кімнатах, щоб разом з класними керівниками обговорити питання навчання і виховання своїх дітей в більш вузькому колі.

Проблем в школі багато, але при взаємодії та підтримці батьківського колективу та громадськості вони нам під силу. Пам’ятаємо, що школа формує майбутні покоління, а від цього залежить розвиток і розквіт нашої держави, суспільства і нашої родини!

З повагою Н. Басараб